شکرگذاری روزانه 3

خدای عزیز من نمیدونم امروز چطور میتونم ازت سپاسگزاری کنم،واقعااز این آگاهی ها و نعمتهایی که به ما دادی دارم شوکه میشم. زودتر میخوام بنویسم چیزهایی که تو ذهنم هست چون انقدر این آگاهی ها خالص و خوب و نابه که نمیخوام یک کلمه ازشون جا بمونه. خدایا به امید تو
امروز میخوام سپاسگزار دستهام باشم، شاید تو نگاه اول یه سری چیزهای ساده ای به نظرم بیاد که اون هم خودش نیاز به آرامش داره تا بتونم درکش کنم.

از اینجا شروع میکنم که مسعود جون این دستات را ببین و درک کن که چقدر این دستات نعمت بزرگ و بی نظیریه. الانی که داری تایپ میکنی بهش دقت کن که این انگشتان چطور و با چه دقتی دارن برات تایپ میکنند و چه سرعت فوق العاده ای دارند و سلامتی این انگشتان چقدر نعمت و موهبت بزرگیه از سمت خداوند برای تو، اونم تازه یه بند از این انگشتانت. خدایا صدهزار مرتبه شکرت.

مسعود به فواصل بین انگشتانت دقت کن. ببین چقدر دقیق و بجا هستند. بزار بیشتر بازش کنم برات الان تصور کن که فاصله انگشت شصت مانند فاصله انگشتان دیگر بود. فقط این موضوع را تصور کن که چقدر هیچ کاری نمیشد انجام داد و همین بیشتر بودن فاصله چقدر برای انجام دادن کارها موثر و نیازه ، و این فاصله بیشتر مثل یک تکیه گاه داره عمل میکنه مثلا وقتی یک خودکار را برمیداری اگر این فاصله نبود اصلا نوشتن به سخترین حالتش اتفاق میافتاد و با وجود این فاصله است که ما میتونیم کلی از کارهای روتین و روزمره خودمون را انجام بدیم. خدایا صدهزار مرتبه شکرت بخاطر این دست زیبا و دوست داشتنی که آنقدر داره خوب عمل میکنه و همه اینها تازه یک درصد کوچیکی از این دست ما انسانهاست. این تازه قسمتیه که ما میتونیم ببینیم. وقتی بیشتر روی این موضوع متمرکز میشیم و پیش میریم به سمت ساختار درونی این دست بی نظیر دیگه عقل از سر انسان میپره واقعا هیچ چیزه دیگه نمیشه گفت. چون چیزهایی که داره در درون این دست به ظاهر چند سانتی متر در چند سانتی متری اتفاق میافته و سیستم عظیم و پیچیده ای که در درون این دستان ما قرار داره واقعا شگفت انگیزه و درهایی از آگاهی را به روی ما باز میکنه.

وقتی درک میکنی که خداوند چه سیستم دقیق و در عین حال بی نظیری را در درون دستان ما قرار داده است ناخودآگاه به بی نهایتی و قدرت این خداوند نزدیک تر میشی و میبینی که ما انسانها چقدر موجودات ارزشمندی هستیم که این سیستم های عظیم و پیچیده برای ما قرار داده شده است و بیشتر درک میکنیم این موضوع را که خداوند میفرماید شما خلیفه من بر روی زمین هستید. و چقدر و چقدر سپاسگزارتر میشیم وقتی درک میکنیم این آگاهی ها را که وقتی به ساختار دستانمان بیشتر آگاه بشیم میبینیم که هر یکدونه از اعضایی که در داخل این دستان بی نظیر ما قرار گرفته چقدر ارزشمند و بی نظیر هستند و کافیه حتی یک قسمت کوچیکش دچار مشکل بشه میبینیم که نمیتونیم خیلی از حرکتها را انجام بدیم.

و ما چقدر باید سپاسگزار این خداوند بزرگ باشیم که این نعمتها را به ما داده که خیلی وقتها ما انسانها اصلا یادمون میره که اینها همه، نعمت هستند که خداوند به ما داده است.

وقتی این موضوعات را در درون وجود خودمون درک میکنیم، راحتتر میتونیم باور کنیم که این خداوند قادره همه کار برای ما انجام بده. خدایی که این همه نعمت به ما داده است که خیلی از اونها را ما حتی نمیتونیم درک کنیم، پس هر چیزه دیگه ای را میتونه به ما بده. چون این نعمتها را فراوان، و فقط با انتخاب ما به عنوان انسان به ما داده است و اینجاست که ما باید به عزت نفس خودمون پی ببریم که چه موجود بی نظیری در این جهان هستی هستیم و اگر به خودش اعتماد کنیم و آگاهی ها را درک کنیم میتونیم به هر خواسته ای برسیم.

خدایا صد هزار مرتبه شکرت بخاطر امروز و درک این آگاهی ها. سپاسگزارتم

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Registration

Forgotten Password?